top of page

IKO Enertherm ALU soojustusplaat

 

Enertherm ALU omab lambda klassi 22, mis on kuni 43% energiatõhusam kui mineraalvilladest või vahtpolüstüroolist soojustusmaterjalid, seetõttu ka võimalus ehitada saledam konstruktsioon. Enertherm ALU tooted on komposiitkattega kujupüsivad soojustusplaaidid, mistõttu püsib soojapidavus muutumatuna kogu ekspluatatsiooniaja jooksul, samuti on nad vastupidavad niiskusele. Nad sobivad ühtmoodi hästi nii katuste, seinte kui ka vahelagede ja põrandate soojustamiseks. Punn-ühendused ja vuugiteibid muudavad konstruktsiooni auru- ja tuulekindlaks ekraaniks.

 

Tootekirjeldus

 

IKO enertherm ALU on 100% CFC-vaba isolatsiooniplaat jäiga polüisotsüanuraatvahust südamikuga ja kolmekihilise alumiiniumfooliumiga mõlemal küljel. Materjal on kiu ja fiibri vaba, mistõttu ei põhjusta ärritust paigaldustöödel.

Soojusjuhtivus: 0,022 W/m2K (lambda deklareeritud väärtus)

Tuleohutuse klass: E

Tuletundlikkus fassaadidel: klass B-s1-d0 vastavalt standardile EN 13501-1+A1:2010 (END USE), tuulutuspilu sisepind E.

Mõõdud: 600×1200, 1000×1200, 2400×1200 (mm).

Paksused: 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100, 110, 120, 140, 160, 180, 200 (mm).

Ühendused: sirge serv, pool punn, täis punn.

 

Kasutamine

 

IKO enertherm ALU on universaalne soojustusplaat ja sobib kasutamiseks lame- ja kaldkatustel, ventileeritavates fassaadides, põrandates, saunade ehitamisel ja renoveerimistöödel seespoolselt soojustades.​ 

IKO enertherm ALU saavutab tuulutusvahega fassaadidel tuletundlikkuse Bs1d0 "end use" standardiseeritud meetodil. Eestis TP1 ning suuremate TP2 hoonete juures kasutamisel tuleb täiendavalt tagada fassaadi ventilatsiooniavade tuleohutus ehk nende sulgumine tulekahju korral või katmine spetsiaalse kangaga. Enerest pakub juurde tuulutusavade katmiseks B või A tule-tundlikkusega kangaid nt poolavatud fassaadikatete korral (ilmastiku- ja tulekindluse tagamine).

IKO enertherm ALU on sobivaim soojustusplaat  lame-katuste planeerimiseks, tagades nõuded tuleohustusele ning võimaldades projekteerida ja ehitada tuulutusvabasid, käidavaid, PV parke kandvaid lamekatuseid.

Paigaldus

IKO enertherm ALU paigaldatakse nii välisseinte kui ka katuste puhul kas tüübeldades aluskonstruktsioonile (kandev) või (puit)karkassi vahele. Viimasel juhul lõigatakse isolatsiooniplaat väiksem kui karkasside samm, tihendades tekkivad vuugid soojustusplaadi ja karkassi vahel montaaživahuga maksimaalse tiheduse saamiseks.

 

Katuste puhul on võimalik maksimaalse aurutiheduse ja külmasildade vältimise eesmärgil paigaldada IKOpro PU liimiga (200g/m2). Tulenevalt niiskusrežiimist otsustatakse aurutõkke tüüp kui ka soojustusplaatide vuukide teipimine spetsiaalse alumiiniumlindiga. Alati jälgida nii tootja poolset tehnilist paigaldusjuhendit kui ka projekteerija juhiseid.

 

Kandva profiilplekiga katuste ja ühekordse soojustuse korral jälgida, et soojustusplaat ei ulatuks lainesse rohkem kui kahekordne paksus või maksimaalsetl 110mm, ühtlasi, et alla 80mm paksusega plaadid tuleb ühenduskohtades paigaldada alati profiilpleki laine peale (toetus).

 

Juhendid

IKO Enertherm lamekatuste paigaldusjuhend

IKO Enertherm viilkatuste paigaldusjuhend

IKO Enertherm tuulduvate fassaadide paigaldusjuhend

IKO Enertherm põrandate paigaldusjuhend

Tehnilised tootelehed

 

IKO Enertherm ALU

IKO Enertherm ALU NF PRO

Pakume ka mitmeid erilahendusi.

Võta täiendava info saamiseks ühendust! 

bottom of page