top of page

IKO Enertherm ALU 50 soojustusplaat

 

Enertherm ALU 50 omab lambda klassi 22, mis on kuni 43% energiatõhusam kui mineraalvilladest või vahtpolüstüroolist soojustusmaterjalid, seetõttu ka võimalus ehitada saledam konstruktsioon. Enertherm ALU 50 tooted on komposiit-kattega kujupüsivad soojustusplaaidid, mistõttu püsib soojapidavus muutumatuna kogu ekspluatatsiooniaja jooksul. ALU 50 soojustusplaatide vaid alumiinium lamineering tagab veelgi kõrgema niiskuskindluse. Punn-ühendused ja vuugiteibid muudavad konstruktsiooni auru- ja tuulekindlaks ekraaniks. Tekib võimalus loobuda nii tuule- kui ka aurutõkkekihtidest. 

 

Tootekirjeldus

 

IKO enertherm ALU 50 on 100% CFC-vaba isolatsiooniplaat jäiga polüisotsüanuraatvahust südamikuga ja 50 µ paksuse alumiiniumfooliumi kihiga mõlemal küljel. Materjal on kiu ja fiibri vaba, mistõttu ei põhjusta ärritust paigaldustöödel. Soojusjuhtivus: 0,022 W/m2K (lambda deklareeritud väärtus)

Tuleohutuse klass: D

Mõõdud: 1000×1200(mm).

Paksused: 50, 60, 70, 82, 100, 120, 140 (mm).

Ühendused: täis punn.

Kasutamine

IKO Enertherm ALU 50 on mõeldud kõrgema  niiskus-koormusega konstruktsioonide soojustamiseks.

ALU 50 saavutab tuulutusvahega fassaadidel tuletundlikkuse Bs1d0 "end use" standardiseeritud meetodil. Eestis TP1 ning kõrgemate TP2 hoonete juures kasutamisel tuleb täiendavalt tagada fassaadi õhuvahe tuleohutus kas kõrgema tuletundlikkusega kangaga katmise või tuulutuspilude sulgumise tehnoloogiatega.

ALU 50 tuletundlikkuse klass D võimaldab lihtsustada madalamate tuleklassidega hoonetel puitfassaadide kasutamist erinevalt IKO Enertherm ALU-st. 

Paigaldus

 

IKO enertherm ALU 50 paigaldatakse üldjuhul tüübeldades aluskonstruktsioonile (kandev) või karkasside vahele. Viimasel juhul lõigatakse isolatsiooniplaat väiksem kui karkasside samm, tihendades tekkivad vuugid soojustusplaadi ja karkassi vahel montaaživahuga maksimaalse tiheduse saamiseks. Tulenevalt niiskusrežiimist otsustatakse aurutõkkevajadus kui ka vuukide teipimine spetsiaalse alumiiniumlindiga. Alati jälgida nii tootja poolset tehnilist paigaldusjuhendit kui ka projekteerija juhiseid.

IKO Enertherm ALU 50 tuulduvate fassaadide paigaldusjuhend

 

Tehnilised tootelehed

 

IKO enertherm ALU 50

Pakume ka mitmeid erilahendusi.

Võta täiendava info saamiseks ühendust! 

bottom of page